
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 134.490138 mg |
| Type | Class D |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 4.3 W |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Power Dissipation | 4.3 W |
| Number of Channels | 2 |
| Quiescent Current | 11 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 11 mA |
| Output Power | 6 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Max Output Power | 6 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 298
Distributors
pcbx
Unit Price$5.83917
Ext.Price$5.83917
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.83917 | $5.83917 |
| 10 | $4.54310 | $45.43100 |
| 25 | $4.22420 | $105.60500 |
| 50 | $4.04203 | $202.10150 |
| 100 | $3.86770 | $386.77000 |
| 300 | $3.72751 | $1118.25300 |
| 500 | $3.59241 | $1796.20500 |
| 1000 | $3.51120 | $3511.20000 |
